Dzisiaj jest: 6.12.2023, imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

„POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO”

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1466 Autor:

KONWENT ZAŁOŻYCIELSKI STOWARZYSZENIA

„POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO”

         28 maja br. W Pruszczu Gdańskim odbył się konwent założycielski Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe Powiatu Gdańskiego”. Po raz pierwszy w historii lokalni samorządowcy i aktywiści gmin Powiatu Gdańskiego zawiązali stowarzyszenie, którego głównym celem jest współpraca międzygminna i działalność na rzecz integracji społeczności lokalnych. Konwent poprowadziła Weronika Chmielowiec – nowo wybrana Prezes stowarzyszenia, która od kilkunastu lat działa aktywnie jako społecznik, samorządowiec i wykładowca. Uczestniczyło w nim 60 zaproszonych gości.

Wśród obecnych na konwencie gości byli m.in.: politolog z Uniwersytetu Gdańskiego dr Jarosław Och, Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski, a także radni powiatowi i gminni z terenu Powiatu Gdańskiego oraz sołtysi i aktywiści organizacji pozarządowych. Podczas wydarzenia zwrócono uwagę na konieczność strukturalnych zmian w samorządach Powiatu Gdańskiego w tym w zakresie polityki gospodarczej oraz inwestycji infrastrukturalnych. Podczas konwentu zaprezentowano liderów Stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe Powiatu Gdańskiego”:

Jakub Żak – miasto Pruszcz Gdański

Henryka Król – gmina Suchy Dąb

Andrzej Chruścicki – gmina Kolbudy

Karol Kardasiński – gmina Pruszczu Gdański

Maciej Urbanek – gmina Pszczółki

Mateusz Sroka – gmina Trąbki Wielkie i Przywidz

Liderzy w krótkich wystąpieniach przedstawili plany i pomysły na funkcjonowanie gmin, szczególnie zwracając uwagę na potrzebę bliższej współpracy i integracji między gminami. – To nowa inicjatywa, niespotykana dotąd w Powiecie Gdańskim. Będziemy wspólnie działać i rozwiązywać problemy mieszkańców – przekonuje Prezes Porozumienia Samorządowego, Weronika Chmielowiec. Prezes i liderzy zapraszają do przystąpienia do stowarzyszenia, aktywnego działania i współpracy. Ponadto liderzy Andrzej Chruścicki (Kolbudy) oraz Henryka Król (Suchy Dąb) zadeklarowali chęć startu w nadchodzących wyborach na wójtów swoich gmin.

Źródło: http://gdanski24.pl/konwent-zalozycielski-stowarzyszenia-porozumienie-samorzadowe-powiatu-gdanskiego/
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane